0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET UYGULAMALARI

Bir ülkede üretilen malların ve sahip olunan paranın sınır dışına aktarılması işlemlerinin bütününe dış ticaret denir. Dış ticaret uygulamaları ülkelerin birbiri arasında yaptığı hizmet ve ürün alış verişidir. İthalat ve ihracat işlemleri ülke ekonomisinde önemli bir konuma sahiptir. Ülke ekonomisinin kalkınmasında ihracatın rolü büyüktür. Kendi içinde üreten ve bunun pazarlamasını yapabilen bir ülkenin ekonomisi, sınırları dışından hazır alan ülkeye göre gelişmiştir.

Ülke ekonomisine çok önemli katkı sağlayan dış ticaret uygulamaları anlayışı; herhangi bir malı diğer ülkelerden daha ucuza üretip pazarlamak ve pahalıya ürettiği malları dışardan satın almaktır. Bu şekilde kalkınmayı hedefleyen ülkeler uzmanlaştığı ürünleri diğer ülkelere ihraç etmelidir.

Dış Ticaret Eğitimi

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER