0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET UYGULAMALARI

Bir ülkede üretilen malların ve sahip olunan paranın sınır dışına aktarılması işlemlerinin bütününe dış ticaret denir. Dış ticaret uygulamaları ülkelerin birbiri arasında yaptığı hizmet ve ürün alış verişidir. İthalat ve ihracat işlemleri ülke ekonomisinde önemli bir konuma sahiptir. Ülke ekonomisinin kalkınmasında ihracatın rolü büyüktür. Kendi içinde üreten ve bunun pazarlamasını yapabilen bir ülkenin ekonomisi, sınırları dışından hazır alan ülkeye göre gelişmiştir.

Ülke ekonomisine çok önemli katkı sağlayan dış ticaret uygulamaları anlayışı; herhangi bir malı diğer ülkelerden daha ucuza üretip pazarlamak ve pahalıya ürettiği malları dışardan satın almaktır. Bu şekilde kalkınmayı hedefleyen ülkeler uzmanlaştığı ürünleri diğer ülkelere ihraç etmelidir.

Dış Ticaret Eğitimi

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER