0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Başarılı Bir Çalışan İçin Yönetici Asistanlığı Eğitimi

Günümüzde artık her işte eğitim şarttır. Daha verimli bilgili olmak için işveren donanımlı eleman ararken işçide kendini geliştirmelidir. Birçok kurslar eğitim merkezleri kalifiye eleman yetiştirmek ve işçi istihdamını sağlamak için kurslar düzenlemektedir. Bunlardan birisi olan yönetici asistanlığıdır.

 

Yönetici asistanı şirketi temsil eder. Sorumlulukları diğer çalışanlardan fazladır, bütün girdi çıktısı ile ilgilenir, firma sahibinin telefon görüşmelerini düzenler, programlarını ayarlar, firmada çalışanlar arasında iş bölümü işin takibi işleyişi gibi uyumları sağlar. Yani bir nevi firmanın sağ koludur, bu yüzden birçok bilgiye deneyime sahip olmalıdır. Bunun içinde kendini yetiştirmesi gerekir, açılan kurslardan faydalanabilir.

 

Yönetici asistanlığı eğitimi alması işinde başarılı olması için gereklidir. Bu eğitim sayesinde yazışma ve raporlama tekniklerinin nasıl olacağını ve sunacağını, ayrıntılara daha fazla dikkat etmesi gerektiğini, bu ayrıntıları unutması halinde neler olabileceğin düşüncesine sahip olan, çalıştığı firmanın misyonunun farkında olmayı ve buna göre davranmayı bilen Profesyonel anlamda işinin uzmanı olur. Bilgi donanım dağarcığını arttırır. İşindeki sürekli çalışabilme ve başaralı olmasını arttırır. Yönetici Asistanları ayrıca çalışan personeller için kurumsal eğitimler alması için gerekli organizasyonları da yapmaktadırlar.

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER