0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

CFO’ların İşi Artık Daha Zor

CFO’lar, yani şirketlerdeki finans ve mali işlerin başındaki adamlar.

Çağdaş anlamda bu adamların görevi ekipleriyle birlikte,

-Muhasebe, Vergi, Bütçe ve Finansı yönetmek,

-Şirketin arlıklarını korumak, kaynaklarını verimli kullandırmak,

-Şirkette sağlıklı bir ERP yapısının oluşturulmasına katkıda bulunmak,

-Düzgün bir raporlama sistemi oluşturarak karar alıcıların ihtiyaçlarına cevap bulmak,

-Mali Tablolar Analizini yapmak,

-Şirketi finansal risklerden korumak, doğru yatırım kararları aldırmak.

Buraya kadar çok güzel, İyi bir finans eğitimi almış, çalışkan, analitik, iletişimi kuvvetli CFO bu görevleri yerine getirir.

Stratejik yönetim noktasında, iç ve dış yatırım kararlarının alınmasında, yatırım riski, kur riski, faiz riski CFO’ya ait, Peki son yıllarda ortaya çıkan jeopolitik risk kime ait? CEO’ya mı? Ekonomiste mi? CFO’ya mı?

Şirketler stratejik yönetim kararlarını 5 yıllık, 10 yıllık alırlar. 10 yıl önce Türkiye’nin komşu ülkeleri ile ya da karlı ekonomik ilişkiler içerisinde bulunduğu, Libya, Mısır, Suriye, Rusya gibi ülkelerle bu günkü ekonomik ilişkilerimizin geldiği noktayı kim tahmin etmelidir.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER