0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET BÖLÜMÜ OLAN ÜNİVERSİTELER

Dış Ticaret Bölümü günümüzde üniversitelerin iş imkânları ve eğitimi ile ön plana çıkan bölümleri arasındadır. Dış Ticaret Bölümü iki yıl süren eğitimi boyunca öğrencilere hukuk, muhasebe, sosyoloji, dış ticaret ile ilgili mevzuatlar gibi dersler vermektedir. Dış Ticaret Bölümü hem özel hem de devlet üniversitelerinde yer almaktadır. Bölüm örgün öğretim, ikinci öğretim, burslu, yarı burslu, İngilizce, Türkçe imkânları açısından üniversitelere göre değişkenlik göstermektedir.
Dış Ticaret Bölümü'nün yer aldığı üniversiteleri şu şekilde sıralamak mümkündür. Devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerinin birçoğunda dış ticaret bölümü bulunmaktadır. İki yıllık ön lisan programı olarak okutulan bölümden aynı zamanda dikey geçiş yapma imkânı da bulunmaktadır.

Dış ticaret bölümü taban puanlarını öğrenerek gitmek istediğiniz üniversiteyi ona göre seçebilirsiniz. Ayrıca tercih yaparken kontenjan sayısına da dikkat etmek gerekmektedir. LYS puanı esas olarak alınmaktadır. İş imkânının fazla olması bu bölümün tercih edilme sebepleri arasındadır. Dış ticaret bölümü mezunları yurt dışında eğitim görme imkânı da elde etmektedirler.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER