0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET BÖLÜMÜ OLAN ÜNİVERSİTELER

Dış Ticaret Bölümü günümüzde üniversitelerin iş imkânları ve eğitimi ile ön plana çıkan bölümleri arasındadır. Dış Ticaret Bölümü iki yıl süren eğitimi boyunca öğrencilere hukuk, muhasebe, sosyoloji, dış ticaret ile ilgili mevzuatlar gibi dersler vermektedir. Dış Ticaret Bölümü hem özel hem de devlet üniversitelerinde yer almaktadır. Bölüm örgün öğretim, ikinci öğretim, burslu, yarı burslu, İngilizce, Türkçe imkânları açısından üniversitelere göre değişkenlik göstermektedir.
Dış Ticaret Bölümü'nün yer aldığı üniversiteleri şu şekilde sıralamak mümkündür. Devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerinin birçoğunda dış ticaret bölümü bulunmaktadır. İki yıllık ön lisan programı olarak okutulan bölümden aynı zamanda dikey geçiş yapma imkânı da bulunmaktadır.

Dış ticaret bölümü taban puanlarını öğrenerek gitmek istediğiniz üniversiteyi ona göre seçebilirsiniz. Ayrıca tercih yaparken kontenjan sayısına da dikkat etmek gerekmektedir. LYS puanı esas olarak alınmaktadır. İş imkânının fazla olması bu bölümün tercih edilme sebepleri arasındadır. Dış ticaret bölümü mezunları yurt dışında eğitim görme imkânı da elde etmektedirler.

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER