0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET NE İŞ YAPAR

Dış ticaret ne iş yapar sorusunun cevabı için öncelik olarak dış ticaretin ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Küreselleşen dünya üzerindeki gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkeler arasında ticari faaliyetler son derece artmış durumdadır. Bu nedenle dış ticaret ile ilgili mantıklı, hızlı ve doğru kararlar alabilen insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Ticaret işlerinde en önemli etken ticari faaliyetler ile ilgili bilgi birikimine sahip kişilerin bu iş içerisinde yer alabilmesidir. Böylece hem dış ticaret payı büyümekte hem de doğru kararlar alınabilinmesi sağlanabilmektedir.

Günümüzde çoğu insan dış ticaret ne iş yapar bilmektedir. Çünkü çağımızın en büyük ticari faaliyeti ülkeler arası yapılan ticari faaliyetler olarak göz doldurmaktadır. Ülkemiz açısından da çok önemli bir yeri olan ve ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip olan dış ticaret gittikçe de gelişen bir meslek olarak ön plandadır.

Dış ticaret ile ilgili uğraşan kişi ve firmalar öncelikle kar amacı gütmekle beraber aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunmak için de oldukça çaba göstermektedir.

Platform Akademi MEB SERTİFİKALI DIŞ TİCARET EĞİTİMİ için tıklayınız

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER