0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET NE İŞ YAPAR

Dış ticaret ne iş yapar sorusunun cevabı için öncelik olarak dış ticaretin ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Küreselleşen dünya üzerindeki gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkeler arasında ticari faaliyetler son derece artmış durumdadır. Bu nedenle dış ticaret ile ilgili mantıklı, hızlı ve doğru kararlar alabilen insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Ticaret işlerinde en önemli etken ticari faaliyetler ile ilgili bilgi birikimine sahip kişilerin bu iş içerisinde yer alabilmesidir. Böylece hem dış ticaret payı büyümekte hem de doğru kararlar alınabilinmesi sağlanabilmektedir.

Günümüzde çoğu insan dış ticaret ne iş yapar bilmektedir. Çünkü çağımızın en büyük ticari faaliyeti ülkeler arası yapılan ticari faaliyetler olarak göz doldurmaktadır. Ülkemiz açısından da çok önemli bir yeri olan ve ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip olan dış ticaret gittikçe de gelişen bir meslek olarak ön plandadır.

Dış ticaret ile ilgili uğraşan kişi ve firmalar öncelikle kar amacı gütmekle beraber aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunmak için de oldukça çaba göstermektedir.

Platform Akademi MEB SERTİFİKALI DIŞ TİCARET EĞİTİMİ için tıklayınız

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER