0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET EĞİTİMİ PDF

Ticaret, tarihçilere göre insanların ihtiyaçlarını karşılamak için ellerindeki malları takas etmesiyle başlamıştır. Paranın keşfiyle ticaretin kolaylaşması yaygınlaşması sağlanmıştır.  Ticaret kuralları belli kanunlara dayandırılmış ve yaygınlaşmıştır. Ekonominin merkezi haline gelmiştir.

Ülkeler arası iletişimin artmasıyla dış ticaret gelişmeye başlamıştır. Bu alanda istihdam açığı oluştuğundan zamanla üniversitelerin birçok bölümünde dış ticaret eğitimi verilerek kalifiye eleman yetiştirilmesi sağlanmaktadır. Ülkemizde bu alanın eleman ihtiyacını karşılamak için meslek liselerinde ve üniversitelerin aynı adı taşıyan bölümünde dış ticaret eğitimi veriliyor.

Bu tür okullarda eğitim almış kişiler kendilerini daha başarılı kılmak için dış ticaret kurslarına katılmaktadır. Yine bu kurslar birçok kişiye dış ticaret eğitimi vererek iş imkânı sunmaktadır. 

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER