0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET EĞİTİMİ PDF

Ticaret, tarihçilere göre insanların ihtiyaçlarını karşılamak için ellerindeki malları takas etmesiyle başlamıştır. Paranın keşfiyle ticaretin kolaylaşması yaygınlaşması sağlanmıştır.  Ticaret kuralları belli kanunlara dayandırılmış ve yaygınlaşmıştır. Ekonominin merkezi haline gelmiştir.

Ülkeler arası iletişimin artmasıyla dış ticaret gelişmeye başlamıştır. Bu alanda istihdam açığı oluştuğundan zamanla üniversitelerin birçok bölümünde dış ticaret eğitimi verilerek kalifiye eleman yetiştirilmesi sağlanmaktadır. Ülkemizde bu alanın eleman ihtiyacını karşılamak için meslek liselerinde ve üniversitelerin aynı adı taşıyan bölümünde dış ticaret eğitimi veriliyor.

Bu tür okullarda eğitim almış kişiler kendilerini daha başarılı kılmak için dış ticaret kurslarına katılmaktadır. Yine bu kurslar birçok kişiye dış ticaret eğitimi vererek iş imkânı sunmaktadır. 

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER