0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET EĞİTİMİ PDF

Ticaret, tarihçilere göre insanların ihtiyaçlarını karşılamak için ellerindeki malları takas etmesiyle başlamıştır. Paranın keşfiyle ticaretin kolaylaşması yaygınlaşması sağlanmıştır.  Ticaret kuralları belli kanunlara dayandırılmış ve yaygınlaşmıştır. Ekonominin merkezi haline gelmiştir.

Ülkeler arası iletişimin artmasıyla dış ticaret gelişmeye başlamıştır. Bu alanda istihdam açığı oluştuğundan zamanla üniversitelerin birçok bölümünde dış ticaret eğitimi verilerek kalifiye eleman yetiştirilmesi sağlanmaktadır. Ülkemizde bu alanın eleman ihtiyacını karşılamak için meslek liselerinde ve üniversitelerin aynı adı taşıyan bölümünde dış ticaret eğitimi veriliyor.

Bu tür okullarda eğitim almış kişiler kendilerini daha başarılı kılmak için dış ticaret kurslarına katılmaktadır. Yine bu kurslar birçok kişiye dış ticaret eğitimi vererek iş imkânı sunmaktadır. 

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER