0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET EĞİTİMİ ve PÜF NOKTALARI

Dış ticaret eğitimi ülkemizde verilen kurslar arasında en zor olanlarıdır. Çünkü buradaki esas amaç dış ülkelerle yapılan ve yapılması düşünülen ticaret anlaşmalarını yönetecek ve yönlendirebilecek kalifiye, çok iyi düzeyde yabancı dil bilen ve her ortama uyum sağlayabilecek bir eleman yetiştirmektir. Bunun için uzman bir öğretmen kadrosu ve staj yapabileceği büyük ve tecrübeli dış ticaret firmalarının bulunması gerekir. Bunlar ise hiç de kolay olmayan ve yüksek maliyet gerektiren işlerdir.

Dış ticaret eğitimi verilirken sadece soyut ve teorik bilgiler verilmelidir. Bir dilin gramer yapısından çok mesleki terimler öğretilmeli ve her dilin kendi kültürü hakkında da bilgiler verilmelidir. Çünkü sadece somut olan iş ortaklıkları uzun vadede kazanç getirememektedir. Sizin dış ticaret elemanınız aynı zamanda da ticaret yaptığınız dış ülkenin iş adamlarını yeri geldiğinde en iyi şekilde ağırlayabilmeli ve onlarla en iyi iletişimi kurabilmelidir. Bu sayede dış ticaret ortaklarınızı memnun edebilir ve daha kazançlı ortaklıklara imza atabilirsiniz.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER