0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

DIŞ TİCARET EĞİTİMİ ve PÜF NOKTALARI

Dış ticaret eğitimi ülkemizde verilen kurslar arasında en zor olanlarıdır. Çünkü buradaki esas amaç dış ülkelerle yapılan ve yapılması düşünülen ticaret anlaşmalarını yönetecek ve yönlendirebilecek kalifiye, çok iyi düzeyde yabancı dil bilen ve her ortama uyum sağlayabilecek bir eleman yetiştirmektir. Bunun için uzman bir öğretmen kadrosu ve staj yapabileceği büyük ve tecrübeli dış ticaret firmalarının bulunması gerekir. Bunlar ise hiç de kolay olmayan ve yüksek maliyet gerektiren işlerdir.

Dış ticaret eğitimi verilirken sadece soyut ve teorik bilgiler verilmelidir. Bir dilin gramer yapısından çok mesleki terimler öğretilmeli ve her dilin kendi kültürü hakkında da bilgiler verilmelidir. Çünkü sadece somut olan iş ortaklıkları uzun vadede kazanç getirememektedir. Sizin dış ticaret elemanınız aynı zamanda da ticaret yaptığınız dış ülkenin iş adamlarını yeri geldiğinde en iyi şekilde ağırlayabilmeli ve onlarla en iyi iletişimi kurabilmelidir. Bu sayede dış ticaret ortaklarınızı memnun edebilir ve daha kazançlı ortaklıklara imza atabilirsiniz.

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER