0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Dış Ticaret Eğitimi Veren Kurumlar

Dış ticaret eğitimi veren kurumlar, akreditasyon alarak sertifika ya da uzmanlık belgesi verebilen, eğitimcinin sektöründe uzman olduğu ve akademik olarak uzmanlığını kanıtladığı, özel sektöre ya da kamu sektörüne yönelik çalışmalar yapmaktadırlar.

 

Dış ticaret eğitimi veren kurumlara özel sektör lideri Platform Akademi’yi örnek olarak gösterebiliriz. Dış ticaret kursu, bireyi dış ticaret sektörünün, ulusal ekonomi kalkındırma politikalarına göre şekillenen ithalat ve ihracat eylemleri üzerine ihtisas sahibi yapar. Bu ihtisas ile ek gelir elde etme ya da doğrudan sektörel kariyer hedefi planlanabilmektedir. 

 

Planlar ve stratejiler çerçevesinde dış ticaret içerisinde komisyon, kambiyo ya da diğer kavramların kullanılarak önemli derecede kâr elde edebilmek mümkündür. Kurum, kuruluş ya da bireylerin, dış ticaret uzmanı olabilmesi adına hizmet veren bu tipteki kurumlar, ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlamaktadır. Katkıyı doğrudan sağladıkları kanısı ise eğitim verdikleri kişilerin ülke ekonomisinin temel taşları olarak bilinen ihracat ve ithalat hususlarında önemli roller üstleniyor olmasıdır şeklinde açıklayabilmek mümkündür. 

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER