0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Dış Ticaret Mevzuatı

Dış ticaret mevzuatı, ülke bağlamında Türkiye için konuşmak gerektiğinde, Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenlik ve yasama organı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul görmüş, Bakanlar Kurulu’nun yürütme görevini üstlendiği ve anlaşmazlık durumunda mahkemelerin yargı yetkisini aldığı Dış Ticaret kanununun yaptırımları, gereklilikleri ve uyulması gereken kurallarıdır.

 

Kısaca bu şekilde açıklayabileceğimiz dış ticaret mevzuatı, bireylere, kurum ya da kuruluşlara özel sektör içerisinde Platform akademi gibi dış ticaret eğitimi ve dış ticaret kursu ile anlatılarak, bireyin; kurum veya kuruluşun uzmanlığının edinilmesi sağlanır.

 

Dış ticaret uzmanının hâkim olması gereken bir konu olan dış ticaret mevzuatı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin dış ticaret hususunda uyguladığı yaptırımlardan, alınacak vergilere kadar pek çok hususun formatını belirtir. Ülke ekonomisinin kalkınma politikaları çerçevesinde sürekli olarak güncellenen ve iyileştirme çalışmaları yapılan dış ticaret mevzuatının öğretimini, kamu sektöründe üniversiteler ve yükseköğrenim kurumları üstlenmektedir. Kurumsal eğitimler ya da bireysel eğitim farkı gözetmeksizin eğitim alacak Dış Ticaret Uzman adayının dış ticaret mevzuatına tam manası ile hâkim olması gerekmektedir.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER