0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİNDE YÖNTEMLER

Günümüzde şirketlerin ve firmaların çoğalması birçok kişinin iş olanaklarını arttırmaktadır. Bu iş olanakları herkese yönelik olmasa bile birçok kişi tarafından rahatlıkla seçilebilir. Bulunduğunuz kademe, size yeterli gelmiyorsa ve daha başarılı biçimde yükselmek istiyorsanız, eğiticinin eğitimi konusuna katılmalısınız. Eğiticinin eğitimi, yönetim alanında gören yapanların bir üst sıralamaya yükselmesini isteyen, çalışanların katılması gereken bir toplantı türüdür. Burada gerekli bilgiler konuşulurken aynı zamanda yaşanan sorunlar üzerinde de durulmaktadır. Yönetici ve yönetici adaylarının bir arada bulunduğu salonda, konuşulacak birçok konu yer alabilir.

 

Eğitimcinin eğitiminde farklı yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemler, ileride üst sıralarda yer aldığın zaman sahip olacağınız özellikleri içermektedir. Bu yüzden bu bölümü dikkatli dinlemeniz, sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Öncelikle kendinize hedef belirleyerek eğitimcinin eğitimi alanına girmelisiniz.

 

Örneğin;

  • Üst sıraya yükseldiğinizde şirketin verimliliği adında çalışmalar düzenlemek,
  • Bireysel yeteneklerinizi sunmak,
  • Şirketle ilgili çalışalar yapmak,
  • Yeni çalışanlar ile ilgili projeler,
  • Olumlu bir alan için gereken,
  • Eğitim sırasında yöntemler gibi konular bu alanda dikkat çekecektir.

 

Maddelerde yer alan konular sadece örnek bazında hazırlanmıştır. Uymanız gereken, kendinize ait konunuzu üst sıraya yükselmeden önce yetkililere sunarsanız, yükselme şansınızın daha fazla olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durumda eğitimcinin eğitimi programına katılmadan, birçok yerden araştırma yaparak toplantıya katılmanızı öneririz. Çeşitli destekleri sağladığınız zaman kendinizi güvende, başarılı ve iyi bir yönetici olarak hissedeceksiniz. 

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER