0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

FİNANS EĞİTİMİ ALMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bir şirketin veya bir işletmenin başarıya ulaşabilmesi için mutlaka çok iyi bir finans politikasının olması gerekir.  Bunun için uzun ve kısa vadede planlar yapılmalı, gelir ve giderler, kar ve zarar bütçesi titizlikle hazırlanmalı ve mali durum sürekli olarak kontrol edilmelidir. Bu işi yapabilmek ise her kişinin harcı değildir. Öncelikle bu kişilerin kaliteli ve uzman bir yerden finans eğitimi alması gerekmektedir. Finans tabloları ve maliyet hesaplarını bu şekilde kontrol edebilirler. Aksi takdirde şirket sürekli olarak zarar eder ve bir gün iflasın eşiğine kadar gelebilir.

 

Finans eğitimi alan kişiler almayanlara göre hayatın her alanında başarı yakalarlar. Çünkü bu bilgileri ister istemez her alanda kullanırlar. Aile bütçesi planlarken, iş hayatında muhasebe işleri yaparken finans eğitimi almış kişiler her zaman daha başarılı olurlar. Finans eğitimi veren kurumların kadroları ne kadar iyi ise sizde bu kurumdan mezun olduğunuzda o kadar donanımlı ve bilgili olursunuz. Bu yüzden finans eğitimi veren kurumunda özenle seçilmesinde fayda vardır.

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER