0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

FİNANS EĞİTİMİ ALMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bir şirketin veya bir işletmenin başarıya ulaşabilmesi için mutlaka çok iyi bir finans politikasının olması gerekir.  Bunun için uzun ve kısa vadede planlar yapılmalı, gelir ve giderler, kar ve zarar bütçesi titizlikle hazırlanmalı ve mali durum sürekli olarak kontrol edilmelidir. Bu işi yapabilmek ise her kişinin harcı değildir. Öncelikle bu kişilerin kaliteli ve uzman bir yerden finans eğitimi alması gerekmektedir. Finans tabloları ve maliyet hesaplarını bu şekilde kontrol edebilirler. Aksi takdirde şirket sürekli olarak zarar eder ve bir gün iflasın eşiğine kadar gelebilir.

 

Finans eğitimi alan kişiler almayanlara göre hayatın her alanında başarı yakalarlar. Çünkü bu bilgileri ister istemez her alanda kullanırlar. Aile bütçesi planlarken, iş hayatında muhasebe işleri yaparken finans eğitimi almış kişiler her zaman daha başarılı olurlar. Finans eğitimi veren kurumların kadroları ne kadar iyi ise sizde bu kurumdan mezun olduğunuzda o kadar donanımlı ve bilgili olursunuz. Bu yüzden finans eğitimi veren kurumunda özenle seçilmesinde fayda vardır.

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER