0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

FİNANS EĞİTİMİ GEREKTİREN MESLEKLER

egitimekayitolFinans eğitimi gerektiren meslekler ekonominin büyümesi ile hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu mesleklerin en başında muhasebe işleri gelmektedir. Muhasebici bir işletmenin veya ticari bir kuruluşun kar ve zarar politikasını hazırlar, vergilerini kayıt eder. Başka bir finans eğitimi gerektiren meslek ise bankacılıktır. Bankacılar bankanın finansal işleriyle meşgul olur, para alır, para satar, faiz oranları ile ilgilenir, kur hesaplamaları yapar kısacası finans yani para ile ilgili ne varsa yapar. Bir diğer meslek dalı ise borsa ve gayrimenkul işleri ve danışmanlığıdır. Borsa danışmanları finans çerçevesinde bireylere ve şirketleri yükselen ve düşen hisse senetleri ve gayrimenkullar hakkında bilgi verirler. Bunun için sürekli olarak yabancı piyasaları da takip etme durumundalardır. Onları kur bazında ve istatistik çerçevesinde incelerler. 

Daha aklımıza gelmeyen bir çok finans alanında meslekler bulunmaktadır ve ekonomi gelişip ilerledikçe daha da artacağı kesindir. Bu yüzden finans eğitimini başarı ile bitirenlerin işsiz kalmaları çok düşük bir ihtimaldir.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER