0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

FİNANS EĞİTİMİNİN FAYDALARI

Finans Eğitimi konusu bir çok insanın ilk başta ön yargılı olarak karşıladıkları bir şeydir. Finans denince akla hemen hisse senetleri, borsa, kar, zarar , gelirler ve giderler gelmektedir. Bunları planlı bir şekilde yapanlar çok zengin ve başarılı olabilirler. Fakat bunları fazla önemsemeyip, hesap kitap tutmayanların ileride başlarına büyük felaketler gelebilir, hatta iflas bile edebilirler. Bu yüzden her firmanın ve işletmenin finans işlerine bakabilecek uzman bir kişi bulması gerekir. Bu işi muhasebeciler üstlenmektedir. Fakat her muhasebeci aynı şekilde titiz ve güvenli çalışamaz. Muhasebecinin son derece bilgili ve pratik, aynı zamanda da titiz olması gerekir.

Finans eğitimini başarı ile almış kişiler muhasebe işlerinde başarılı olabilirler ve kariyerlerini çok hızlı bir şekilde tırmanarak zirveye ulaşabilirler. Bu yüzden finans eğitimi çok önemlidir. Büyük şirketlerin ceo’ları ve müdürleri de aynı şekilde bu tarz finans eğitimi veren kurslara ve okullara giderek şirketlerini daha iyi yönetebilirler.

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER