0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Finans Sektörü Çalışanlarına "İş Sağlığı ve Güvenliği" Eğitimi

Günümüzde gittikçe popülaritesi hızla büyüyen finans eğitimi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi kapsamında, Öz Finans-İş Sendikası tarafından 12 ilde yaklaşık 5 bin finans sektörü çalışanına eğitim verildi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi kapsamında, Öz Finans-İş Sendikası tarafından 12 ilde yaklaşık 5 bin finans sektörü çalışanına eğitim verildi. Proje sorumlusu ve Öz Finans-İş Sendikası Genel Sekreteri İrfan Karatosun, yazılı açıklamasında, proje kapsamında 32 grubun eğitim aldığını belirtti. Eğitimlere, İstanbul, Ankara, Konya, Adana, İzmir, Trabzon, Kocaeli, Kayseri, Sivas, Samsun, Van ve Bursa'dan Ziraat Bankası başta olmak üzere tüm finans sektörü çalışanlarından yaklaşık 5 bin kişinin katıldığını aktaran Karatosun, eğitim programında meslek hastalıkları, iş ile ilgili hastalıklar, iş kazaları gibi konularda bilgilendirme yapıldığını kaydetti. Finans sektörünün "C sınıfı" risk taşıdığını vurgulayan Karatosun, "Önümüzdeki yıl temmuz ayından itibaren İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi almayan sektör çalışanı, yasa gereği görev yapamayacak.

 

Biz önceden önlemini alarak eğitimlerimizi tamamladık" açıklamasında bulundu.  Sendika Genel Başkanı Ahmet Eroğlu ise desteklerinden dolayı önceki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere Müşteşar Ahmet Erdem, Müsteşar Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı ve ÇAŞGEM Başkanı İsmail Akbıyık ile Ziraat Bankası Eğitim Daire Başkanlığı çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkür etti.

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER