0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

FİNANS UZMANI VERGİ KONUSUNDA DA BİLGİ SAHİBİ OLMALIDIR

İyi bir finans uzmanı, finansal piyasalar ve muhasebe uygulamalarının yanı sıra vergi uygulamaları konusunda da bilgi sahibi olmalıdır. Sahip olduğu bu artı finans uzmanını, diğer uzmanlardan bir adım öne çıkaracaktır.

Birçok eğitim kurumunun vermiş olduğu Finans eğitimlerini incelediğimizde, eğitim içeriklerinde vergi uygulamalarına yer verilmediğini görmekteyiz. Oysaki finans uzmanı işletmenin tahmini nakit akış tablolarında hazırlamaktadır. Nakit akış tablolarında vergi ödemeleri, nakit çıkışı yaratan bir kalemdir. KDV, Muhtasar, Geçici Vergi, Kurumlar Vergisi ödemelerinin yan sıra ani olarak yapılan taşınmaz, iştirak hisse satışı gibi özellikli durumlarına göre ekstra vergi yaratan ya da vergi istisnası kapsamına giren durumlar işletmenin nakit akışını etkilemektedir. Diğer taraftan kar dağıtımı stopajı, Yönetim kurulu ve personele dağıtılan primlerin gelir vergisi kesintileri şirketin para pozisyonunu ayarlayan finans uzmanının bilmesi gereken konulardan bazıları olarak görünmektedir.

İyi bir finans eğitimi almak isteyen adaylar, daha nitelikli olarak uzmanlaşmak istiyorlarsa vergi uygulamalarını da içeren Finans Uzmanlı eğitimlerini tercih ederlerse her zaman fark yaratıp, işletmeler tarafından tercih edilirler.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER