0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

GÜNÜMÜZDE DIŞ TİCARET

Son yıllarda hızla gelişen ülke ekonomimiz ve sağlanan istikrar sayesinde dış ülkelerle ticarette büyük bir ivme kaydedilmiştir. Bunun sonucu olarak bir çok iş sahasında iş adamları yatırımlarını dış ülkelere açmışlardır. Fakat bu iş ilk zamanlarda son derece zordu. Çünkü ülkemiz kendi kabuğunu yırtamadığı için dış ülkelerle ticaret yapamıyordu ve kaliteli, uzman dış ticaret elemanı bulması imkansız gibi bir şeydi.

Fakat dış ticaret eğitimi veren okullar ve kurslar sayesinde bu açık çok kısa bir sürede kapatıldı ve yabancı dil bilen aynı zamanda da ticaret yapılan dış ülkenin kültürü ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenen kalifiye elemanlar hızla yayılmaya başlandı. Bunlar öncelikle sanayinin ve hizmet sektörünün ileride olduğu büyük şehirlerde faaliyete geçti. Ve durmaksızın artan kalifiye dış ticaret elamanı ihtiyacı yüzünden bu kurslara olan ihtiyaç sürekli olarak artmaktadır.

Sizde tüm bu özellikleri taşımak ve Platform Akademi kalitesiyle Dış Ticaret eğitimlerine katılmak isterseniz EĞİTİM TAKVİMİ'mizi inceleyebilir ve kendinize uygun eğitimi seçebilirsiniz.

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER