0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Hizmette Kalite ve Müşteri Memnuniyeti

Hizmette kalite kavramı, müşterilerin ihtiyaçlarını belirleyerek bunlara uygun alternatifler sunmaktır. Müşterinin değişen ihtiyaçlarını karşılamaya yani müşteri odaklı olmaya kalite denmektedir. Pazarlama eğitimi burada ilgililere farklı bir vizyon geliştirmektedir.

Nesnel bir ürün olmadığı için keskin özellikli bir oluşum süreci de yoktur. Yani imalat aşamasında gerekli özelliklere haiz işlemlerden geçen bir meta değildir. Hizmet stoklanamaz ve ölçülemez.  Bu sebepten bir şirket çalışanın müşteriyle kurduğu sıcak iletişim hizmet kalitesini belirlemektedir. Pazarlama ve satış eğitimi kapsamı dahilinde hizmet sektöründe çalışan ve yöneticiler için hizmet kalite standartları hakkında geniş bilgiye sahip  olmalarını sağlar.

Hizmet kalite standartı beklenen hizmet kalitesiyle doğru orantılıdır. Örneğin bir müşteri için kötü algılanan müşteri hizmet anlayışı diğer bir müşteri için iyi olabilir. Bu noktada hizmet kalitesi sandardı kişiye göre değişkenlik gösterir. Müşteri ilişkileri yönetiminde altın kural herkese aynı standart değil, belirli standartları müşteriye göre uygulamaktır. Satış eğitimi alan bireyler bu konu hakkında uzmanlaşabilir ve böylece müşteri yönetimi konusunda etkinlik kazanılabilir.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER