0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Hizmette Kalite ve Müşteri Memnuniyeti

Hizmette kalite kavramı, müşterilerin ihtiyaçlarını belirleyerek bunlara uygun alternatifler sunmaktır. Müşterinin değişen ihtiyaçlarını karşılamaya yani müşteri odaklı olmaya kalite denmektedir. Pazarlama eğitimi burada ilgililere farklı bir vizyon geliştirmektedir.

Nesnel bir ürün olmadığı için keskin özellikli bir oluşum süreci de yoktur. Yani imalat aşamasında gerekli özelliklere haiz işlemlerden geçen bir meta değildir. Hizmet stoklanamaz ve ölçülemez.  Bu sebepten bir şirket çalışanın müşteriyle kurduğu sıcak iletişim hizmet kalitesini belirlemektedir. Pazarlama ve satış eğitimi kapsamı dahilinde hizmet sektöründe çalışan ve yöneticiler için hizmet kalite standartları hakkında geniş bilgiye sahip  olmalarını sağlar.

Hizmet kalite standartı beklenen hizmet kalitesiyle doğru orantılıdır. Örneğin bir müşteri için kötü algılanan müşteri hizmet anlayışı diğer bir müşteri için iyi olabilir. Bu noktada hizmet kalitesi sandardı kişiye göre değişkenlik gösterir. Müşteri ilişkileri yönetiminde altın kural herkese aynı standart değil, belirli standartları müşteriye göre uygulamaktır. Satış eğitimi alan bireyler bu konu hakkında uzmanlaşabilir ve böylece müşteri yönetimi konusunda etkinlik kazanılabilir.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER