0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMİNDE UZMANLIK

Günümüzde büyük firmalar arasında bulunan rekabet, her alana yansıdığı gibi en küçük birime kadar etkisini göstermektedir. Bu yüzden, yükselmeniz için gerekli her alanda uzmanlığınızı yapmanız, firmanız ve sizin adınıza daha iyi olacaktır. İnsan kaynakları yönetimi, firmalar arasında bulunan etkili, yönetimi güçlendiren ve gerekli birimleri birleştiren sistemdir. Ticaretin gelişim göstermesi, insan kaynakları uzmanlarının geliştirilmesi için önem kazanmış diyebiliriz. İnsan kaynaklarında uzmanlaşmak, farklı eğitim koşullarından sonra gerçekleşmektedir. Herkesin yapabileceği bir durum olmadığından uzmanlık zor kesede kalmaktadır.

 

İnsan kaynaklarının uzmanlığını yapan kişi öncelikle firmada iş alımı ile olaya başlamaktadır. Daha sonra sosyal güvenlik uygulamaları (SGU), eğitim, planlama grubu, performans değerlendirme gibi birçok çeşitli uygulama ile yönetime katkıda bulunabilirler. İnsan kaynaklarında uzmanlık yapan bir kişinin kazandıkları şunlardır;

  • Öncelikle bulunduğunuz alanda yükselmeniz, sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Farklı kararları verirken olayın gidişatını belirlemek tamamen sizin elinizde.
  • Eğitim, uygulama, yönetim gibi konularda ön plana çıkan departman siz olduğunuz için ilgili konuda görüşmeleriniz gerçekleşmektedir.
  • Performansları değerlendirirken kişilerin haklarını savunabilme, tamamen sizin elinizdedir. Zaten insan kaynaklarının temelinin savunmadan geldiğini herkes bilebilir.
  • Son olarak gelişim gösteren firmada sizinde katkınız bulunduğu için çeşitli unvanlar almanız büyük oranda mevcuttur.

İnsan kaynaklarında görev alıyorsanız, uzmanlık kazanıp yukarıda yer alan her işe sahip olabilirsiniz. Fakat insan kaynakları eğitimi süreçlerinde uymanız gereken, çalışıp başarmanız gereken birçok etken bulunmaktadır. Uzman olmanız için her şey sandığınız kadar kolay değildir. 

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER