0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

İNSAN KAYNAKLARI KURSU

İnsan kaynakları özel bir işletmenin veya kurumun bünyesinde yer alan ihtiyaç duyulan insan gücünü sağlamayı veya çalışanların işveren ile ilişkilerini düzenlemeyi görev edinmiş bölümün adıdır. İnsan kaynakları, işveren kurumun ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip insanlara ulaşarak oluşan boş pozisyonlar için değerlendirme yapar ve işe yerleştirmelerde bulunur. Şirketlerin hedeflerinde başarıya koşmalarındaki en önemli etkenlerden biri de nitelikli insan kaynağıdır. Nitelikli insan kaynağını kuruma kazandırma görevi de insan kaynakları departmanının görevidir. Dolayısıyla başarıda bir payda İnsan Kaynakları Departmanındır.

 

İnsan kaynakları kursu temel çalışma prensiplerini ve iş bilgilerini öğretmek amacıyla her yıl birçok insana farklı bir iş alanı sunmaktadır. Kurs sonrası alınan belgeyle şirketlerin veya kurumların insan kaynakları bölümün de istihdam sağlanabilir. İnsan kaynakları eğitimi görevlerini layıkıyla yerine getirecek çağdaş uygulamalar hakkında bilgi sahibi olan insan gücünü yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Bu kurslardan MEB Sertifikalı İnsan Kaynakları Kursları devlet tarafından tescilli olmaları bakımından diğerlerinden bir adım öne çıkmaktadır.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER