0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ DERS NOTLARI

İnsan kaynakları yönetimine dair ders notları arayışları, kursiyerler ya da öğrenciler tarafından insan kaynakları eğitimi tamamlayabilmek adına gerçekleştirilen arayışlardır.

 

Eğitimcilerin ders notlarının öğrenciler ya da kursiyerler tarafından edinilerek yeni bir çalışma materyali elde etmeye yönelik bu çalışmalar, insan kaynakları kursu ya da diğer eğitimler için de aynı şekilde yürütülmektedir.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Ders Notları temel olarak aşağıdaki başlıklardan oluşabilmektedir.

  1. İnsan Kaynakları Yönetimine Giriş
  2. Rekabet Kavramı ve Rekabetin Değişkenleri
  3. İş Analizi ve Yetkinlik Kavramları
  4. Temel İşletme Fonksiyonlarında İnsan Kaynaklarının Önemi
  5. İnsan Kaynaklarında Davranış, Teknik ve Yönetimsel Anlayış Çeşitleri

 

Çoğaltılabilecek olan bu başlıklar, aday kursiyere insan kaynakları yönetimi eğitiminde yardımcı olacak olan notların çıkarılmasını sağlamaktadır. Platform Akademi gibi özel eğitim firmalarının eğitimlerinde yer alan uzmanlık notlarının elde edilmesi ile başarılı şekilde uzmanlık alınabilmektedir. Kurumsal personel yönetimi, insan kaynakları yönetimi birbirlerine paralel olarak yürütülmesi gereken iki kavramdır. İki kavram birbirine karıştırılmamalıdır. Alınacak notların tamamında vurgulanması gereken hususlardan biri de budur.

 

Bir sonraki yazımızda İnsan kaynakları ne iş yapar isimli makaleyi bulabilirsiniz.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER