0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

İnsan Kaynaklarında İş Hukuku

Sosyal güvenlik, toplumu oluşturan her bireyin doğumundan ölümüne kadar hayatı boyunca ilgilendirir. İşletmelerin insan kaynakları bölümlerinin faaliyetleri çalışanların sosyal güvenlik sistemiyle ilişkilerini düzenlemektedir. İnsan kaynakları eğitimi çalışan ile sosyal güvenlik kurumu arasındaki ilişkileri yapılandırılması ve yeniliklerin takibiyle karşılıklı iletişimin sağlanmasına olanak tanır.

İk eğitimi içerik olarak, yeni sosyal güvenlik reformuna uygun işleyişi takip etmek, özel sektör işverenlerin yükümlülüklerini yerine getirme konusunda zorlanmadan işlemlerin yapılmasını sağlamak, iş yerinin ve sigortalının bildirimi, prime esas kazanç, prim hesaplama, prim belgelendirme, iş hukuku olarak, personel iş bildirim tarihleri, kıdem tazminatı hesaplama, ihbar tazminatı hesaplama, puantaj uygulama ve ödenmesi konusunda işlemlerin kolay uygulanmasını sağlamaktır.

İş hayatındaki büyük gelişim şirketlerin insan kaynakları yönetimine ihtiyaç duymasına neden olmuştur. Böylece şirketler çalışanları hakkında yakından bilgi sahi olabilmekte, uzman ve ihtiyaca uygun personel bulma ve istihdam etme konularından etkin bir politika yürütebilmektedirler. Meb sertifikalı insan kaynakları eğitimleri uzman kadro ve eğitim içeriklerinin kalitesi bakımından öncelikli gelmektedir.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER