0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

İş Hayatında Etkili İletişim Teknikleri

İş hayatında iletişim günlük hayattakinden farklıdır. Dikkat gerektirir, içerik açısından belli amaçlara uygun olarak planlanır ve düzenlidir. Günlük hayatta telefonda uzun süreler konuşabiliyorken iş hayatında telefon görüşmesi hızlı bilgi aktarımı için kullanılmaktadır. İş hayatındaki iletişimde belirli kurallar varken toplumsal hayatta kendiliğinden oluşan bir akış vardır. Yöneticilik eğitimi içeriğinde iletişim tekniklerine hakim olmak amaçlanmaktadır.

Yönetim eğitimi, belirli durumların olayların ve bilgi akışının gelişimi ve akışını yönlendirmenin yanı sıra iletişimi de akış dışında haiz olduğu kurallara bağlı kalınarak başarılı olmasını sağlamayı hedefler. İş yaşamında iletişim; koordine etme, örgütleme, kontrol ve planlama işlevlerinin oluşmasına yardımcı olur. Böylece örgütler görevlerini yerine getirebilirler. İş gören açısından da iletişim başarılı bir performans ve hedeflenen amaca ulaşmada katkı sağlar.

İş hayatındaki iletişimin net, açık, doğrudan ve net olması zamanın ve emeğin yerinde kullanılarak daha üretken bir performans elde etmeyi sağlamak gibi özellikleri vardır. Kötü ve iyi iletişimin maddi geri dönüşleri olduğu unutulmamalıdır.

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER