0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

İş Hayatında Etkili İletişim Teknikleri

İş hayatında iletişim günlük hayattakinden farklıdır. Dikkat gerektirir, içerik açısından belli amaçlara uygun olarak planlanır ve düzenlidir. Günlük hayatta telefonda uzun süreler konuşabiliyorken iş hayatında telefon görüşmesi hızlı bilgi aktarımı için kullanılmaktadır. İş hayatındaki iletişimde belirli kurallar varken toplumsal hayatta kendiliğinden oluşan bir akış vardır. Yöneticilik eğitimi içeriğinde iletişim tekniklerine hakim olmak amaçlanmaktadır.

Yönetim eğitimi, belirli durumların olayların ve bilgi akışının gelişimi ve akışını yönlendirmenin yanı sıra iletişimi de akış dışında haiz olduğu kurallara bağlı kalınarak başarılı olmasını sağlamayı hedefler. İş yaşamında iletişim; koordine etme, örgütleme, kontrol ve planlama işlevlerinin oluşmasına yardımcı olur. Böylece örgütler görevlerini yerine getirebilirler. İş gören açısından da iletişim başarılı bir performans ve hedeflenen amaca ulaşmada katkı sağlar.

İş hayatındaki iletişimin net, açık, doğrudan ve net olması zamanın ve emeğin yerinde kullanılarak daha üretken bir performans elde etmeyi sağlamak gibi özellikleri vardır. Kötü ve iyi iletişimin maddi geri dönüşleri olduğu unutulmamalıdır.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER