0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

KURS ARARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Yeni mezunlar öğrenim hayatları sonunda kariyerlerine yön vermek, hali hazırda çalışmakta olanlar ise kariyer basamaklarını güçlü ve sağlam adımlarla tırmanmak ya da bölüm değiştirmek amacıyla kendilerini geliştirmek için eğitimler almak istemektedirler. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz amaçlar doğrultusunda adaylar, Dış Ticaret Uzmanlığı Kursu, İnsan Kaynakları Uzmanlığı Kursu, Finans Uzmanlığı Kursu, Yönetici Asistanlığı Kurusu, Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Kursu, Eğiticinin Eğitimi Kursu, Muhasebe Uzmanlığı Kursu vb. konularda eğitim alabilecekleri kursları tercih etmektedirler.

Peki her kurs istenilen eğitimi verebilecek standartlarda mı? Beklentileri karşılayacak donanımda mı? Günümüzde düzgün eğitim veren firmaların eğitim içeriklerini kopyalayıp, bir web sitesi kurup, fiziki olarak bir yerleşkesi olmadan ara sokaklarda, standartlara uymayan bir oda kiralayıp, eğitim içeriklerini çalıp, vasıfsız eğitmenlerle eğitim vermeye çalışan, eğitim kurumu adı altında duruma direkt ticari bakan bir çok zihniyet yer almaktadır ve sayıları gün geçtikçe artmaktadır. İşte bu aşamada bazı kriterler ön plana çıkmaktadır.

İlk aşama olarak uzmanlaşacağınız alanı seçmelisiniz bu alanda uzmanlaşacağınız eğitimi ve bu eğitimi destekleyen, tamamlayan eğitimleri belirlemelisiniz.

İkinci aşama olarak seçtiğiniz eğitimi veren kursun, sektörün içerisinde yer alma süresini, almak istediğiniz eğitimi uzun yıllardır verip vermediğini, eğitim şirketinin referanslarını, fiziki olarak eğitim salonlarının olup olmadığını, MEB sertifikasyonunun olup olmadığını, var ise son bir yıl içerisinde kaç MEB sınavı düzenlediğini, Eğitimin içeriğini detaylıca araştırmalısınız.

Harcadığınız paranın, en önemlisi eğitim için kaybettiğiniz zamanın boşa gitmemesi için lütfen iyi araştırın.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER