0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

NEDEN EĞİTİM

Firmaların, sürdürülebilir karlılıklarının maksimize etmeleri ve misyon, vizyonları doğrultusunda büyüme hedeflerini gerçekleştirmelerinde en önemli etken, nitelikli, donanımlı personellerdir. Bunun bilincinde olan Firmalar, hedeflerine ulaşabilmek için gider bütçelerinin belli bir kısmını eğitime ayırmaktadırlar.

Firmalar, Kurumsal olarak, Yönetim Eğitimleri, İnsan Kaynakları Uzmanlık Eğitimleri, Finans Eğitimleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Pazarlama ve Satış Eğitimleri, Satın alma ve Lojistik Eğitimleri, çalışanlarını kendi iç akademilerinde değerlendirmek üzere Eğiticinin Eğitimi vb. Kurumsal Eğitimleri tercih etmekteler. Böylelikle alanında yetkin, teknoloji ile yarışan, kaliteli çalışanlarla hedeflerine koşmuş olurlar.

Diğer taraftan, kişisel olarak kariyer hedeflerine sağlam ve hızlı adımlarla tırmanmak isteyen insanlar, terfi etmek, sevdiği işi yapabilmek için departman değiştirmek, her zaman tercih edilen olmak için kariyerlerine yatırım yaparak, Eğiticinin Eğitimi, İnsan kaynakları Eğitimi, Finans Eğitimi, Dış Ticaret Eğitimi, Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Eğitimi, Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi vb. sertifikalı eğitimlere katılmaktadırlar.

Peki sağlıklı, kaliteli, amaca uygun, güvenilir eğitimler almak için nelere dikkat edilmeli,

  • Öncelikle Eğitim alınacak kurumun geçmişine, eğitim konusundaki tecrübeleri araştırılmalıdır.
  • Eğitim Kurumunun fiziksel olarak varlığı araştırılmalıdır. (Bir çok eğitim şirketi bir web sitesi kurup, saygın eğitim firmalarının eğitim içeriklerini kopyalayıp, fiziksel şartları çok kötü, kiralık eğitim sınıflarında eğitim vermeye çalışmaktadır.)
  • Eğitim kurumun vermiş olduğu sertifikalar araştırılmalıdır. MEB sertifikalı eğitim veriyor ise daha önce MEB sınavını kaç defa düzenlediği, bu şekilde kaç mezun verdiği ciddi bir şekilde araştırılmalıdır.
  • Eğitimi veren eğitmenlerin kalitesi, uygulamaların ne kadar içerisinde oldukları araştırılmalıdır. ( Konusunda Uzman bir eğitmenin en az 15 yıl reel sektörde çalışmış olması önemlidir.)
  • Eğitim kurumunun,  eğitimin içeriklerini devamlı güncellemesi, eğitimlerin verimliliğinin sıkı takip etmesi, eğitimlerin birebir içerisinde olması gerekliliği, sadece organizasyon hizmeti vermemesi.

Geri dönüşü en garanti yatırım, kişinin eğitimine yaptığı yatırımdır. Doğru ve faydalı eğitim alındıysa bir şekilde kariyer olarak kesinlikle döner.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER