0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

SADECE DIŞ TİCARET UZMANLIĞI EĞİTİMİ YETERLİ Mİ?

Dış ticaret Uzmanlığı, kaliteli Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimlerini alınmasının yanı sıra sektör içerisinde geçirilen tecrübe ile pekişir. İyi Dış Ticaretçi hem teoriyi hem de pratik uygulamayı iyi bilmelidir. Peki bunlar yeterli midir?

Tabi ki hayır, sağlam, kaliteli bir Dış Ticaret Uzmanının içinde yer aldığı sektörün bilgilerine hakim olması, ülkenin ve dünyanın güncel Dış Ticaret rakamlarını bilmesi gerekir. Hangi Ülkelerin ithalat ihtiyacı var, hangi pazarlarda talepler var, ülkenin ve dünya dış ticaretine yön veren ülkelerin dış ticaret rakamlarını her ay düzenli bilinmesi gerekir. Bu bilgi birikim Dış Ticaret Uzmanını diğerlerinden her zaman bir adım önde tutar.

Diğer taraftan Dış Ticaret Kurslarında, Dış Ticaret Uzmanlığı eğitimi almış uzmanların, yöneticilik ve kişisel gelişim eğitimleri de alarak, kendilerini geliştirmeleri mesleklerinde en üst noktaya çıkabilmeleri için bir avantajdır.

Mesleki konularda olduğu kadar diğer konularda da bilgi sahibi olan, yabancı dil bilgisi üst seviyede, ulusal ve global ekonomi konusunda yorum yapabilen bir Dış Ticaret Uzmanı sahip olduğu ya da çalıştığı şirketleri alır tepele çıkartır, bu sayede de her zaman tercih edilen olur. 

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER