0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

SADECE DIŞ TİCARET UZMANLIĞI EĞİTİMİ YETERLİ Mİ?

Dış ticaret Uzmanlığı, kaliteli Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimlerini alınmasının yanı sıra sektör içerisinde geçirilen tecrübe ile pekişir. İyi Dış Ticaretçi hem teoriyi hem de pratik uygulamayı iyi bilmelidir. Peki bunlar yeterli midir?

Tabi ki hayır, sağlam, kaliteli bir Dış Ticaret Uzmanının içinde yer aldığı sektörün bilgilerine hakim olması, ülkenin ve dünyanın güncel Dış Ticaret rakamlarını bilmesi gerekir. Hangi Ülkelerin ithalat ihtiyacı var, hangi pazarlarda talepler var, ülkenin ve dünya dış ticaretine yön veren ülkelerin dış ticaret rakamlarını her ay düzenli bilinmesi gerekir. Bu bilgi birikim Dış Ticaret Uzmanını diğerlerinden her zaman bir adım önde tutar.

Diğer taraftan Dış Ticaret Kurslarında, Dış Ticaret Uzmanlığı eğitimi almış uzmanların, yöneticilik ve kişisel gelişim eğitimleri de alarak, kendilerini geliştirmeleri mesleklerinde en üst noktaya çıkabilmeleri için bir avantajdır.

Mesleki konularda olduğu kadar diğer konularda da bilgi sahibi olan, yabancı dil bilgisi üst seviyede, ulusal ve global ekonomi konusunda yorum yapabilen bir Dış Ticaret Uzmanı sahip olduğu ya da çalıştığı şirketleri alır tepele çıkartır, bu sayede de her zaman tercih edilen olur. 

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER