0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Satış Temsilcisinin Özellikleri ve Sorumlulukları

Satış temsilciliği ne kadar her firmada görülen aslında bir sürü özellik ve sorumluluk getiren bir meslektir. Her meslekte olduğu gibi satış temsilcisinin belli başlı özellikleri olması gerekir. Öncelikle her satış temsilcisinin pazarlama ve satış eğitimi alması gerekir.

Bu eğitimlerde işyerinde ya da müşteri ilişkileri ile ilgili karşılaşılabilecek bütün sorunlar ele alınır. Özellikle bir müşteri temsilcisinin çalıştığı firma hakkında her şeyi bilmesi gerekir. Çalıştığı firmanın sektörü ile ilgili bütün gelişmeleri de bilmesi gerekir. Çünkü firmanın satışından sorumlu olduğu için firmayı hem müşteriye hem de tedarikçilere karşı temsil eder. Bunu yaparken olabildiğince sabırlı, saygılı ve istediğini alan bir tablo çizmelidir. İstediğini alırken öyle bir davranış göstermelidir ki ne müşteri ne de tedarikçi bu davranıştan dolayı kırılmamalı, soğumamalıdır.

Pazarlama teknikleri içerisindeki satış ahlakı, etik meselelerini de göz ardı etmemelidir. Bir firmadaki satış temsilcileri arasında rekabet her zaman bulunur. Hem firma içinde hem de satışlarda etik her zaman korunmalıdır.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER