0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Satış Temsilcisinin Özellikleri ve Sorumlulukları

Satış temsilciliği ne kadar her firmada görülen aslında bir sürü özellik ve sorumluluk getiren bir meslektir. Her meslekte olduğu gibi satış temsilcisinin belli başlı özellikleri olması gerekir. Öncelikle her satış temsilcisinin pazarlama ve satış eğitimi alması gerekir.

Bu eğitimlerde işyerinde ya da müşteri ilişkileri ile ilgili karşılaşılabilecek bütün sorunlar ele alınır. Özellikle bir müşteri temsilcisinin çalıştığı firma hakkında her şeyi bilmesi gerekir. Çalıştığı firmanın sektörü ile ilgili bütün gelişmeleri de bilmesi gerekir. Çünkü firmanın satışından sorumlu olduğu için firmayı hem müşteriye hem de tedarikçilere karşı temsil eder. Bunu yaparken olabildiğince sabırlı, saygılı ve istediğini alan bir tablo çizmelidir. İstediğini alırken öyle bir davranış göstermelidir ki ne müşteri ne de tedarikçi bu davranıştan dolayı kırılmamalı, soğumamalıdır.

Pazarlama teknikleri içerisindeki satış ahlakı, etik meselelerini de göz ardı etmemelidir. Bir firmadaki satış temsilcileri arasında rekabet her zaman bulunur. Hem firma içinde hem de satışlarda etik her zaman korunmalıdır.

Hakan YILDIRIM
Finans Direktörü
ADİL IŞIK HAZIR GİYİM MAĞAZACILIK

“ Yeni TTK’nın yürürlüğe girmesi, Yeni dünya düzeninde artık ülke ekonomilerinin birbirleriyle entegre olmaları, Mali işler ve Finans uygulamalarının Avrupa ile eşdeğer şekilde uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Platform AKADEMİ’den almış olduğumuz eğitim hizmetlerini değerlendirdiğimizde, mali işler çalışanlarının, teknolojiyi en üst seviyede kullanmaları, şirketin varlıklarını koruyan, kaynaklarını doğru kullanan bir fikir anlayışına sa...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER