0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

SEKRETERLİK EĞİTİMİ

Çalışma hayatında yönetimle ilgili bilgiye sahip, kendi başına karar verebilme yetisi edinmiş, bilişim teknolojileri araçlarını kullanmada ve yazı islerinde mesleki eğitim almış kişilere sekreter denir. Sekterlik köklü bir geçmişe sahiptir Osmanlı döneminde kâtip olarak isimlendirilmiştir. Fakat Meslek olarak kabul görmesi Cumhuriyet dönemini bulmuştur. Meslek liselerinin büro yönetimi ve sekreterlik bölümlerinde meslek adayları sekreterlik eğitimi almaktadırlar.

 

Kurum ve kuruluşlarda, özel hizmet sektöründe geniş bir hizmet alanına sahip olduğundan gençlerin ilgisini çeken bir meslek dalıdır. Günümüzde yurt içi ve yurt dişi yazışmaların çoğu internet ortamında yapılmaktadır. Sekreterlik eğitimi almış kişilerin bir veya birkaç dil bilmesi is alımların da dikkat edilen bir nitelik haline gelmiştir.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER