0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

SOSYAL GÜVENLİK UZMANLIĞI KURSU

Eski ismi personel işleri ve şimdiki adı ise; insan kaynakları bölümünde çalışan kişilerin, mali müşavirlerin öğrenmesi gereken güncel yasaların hepsini sosyal güvenlik uzmanlığı kursu sırasında alabilirler. Bu meslek zor bir meslektir çünkü bir tarafta devlet, bir tarafta firma bir tarafta da çalışan yer almakta, bu üçlü döngünün haklarını yasalara uygun olarak en doğru bir şekilde sağlamak zorundasınız.  Eğitimlerde ilk olarak sosyal güvenliğin anlamını vermekte, ilgili kanun yasa ve yönetmelikler anlatılmakta ve personellerin özlük işlerinde tüm uygulamalar gösterilmektedir.

Sosyal güvenlik uzmanlığı kursu sırasında, Personel sözleşmeleri ve iş hukuku, sosyal güvenlik mevzuatı, ücret bordrosu, işe giriş, işten çıkış, bildirimler gibi tüm dersler sırası ile kurs boyunca verilmektedir..

Sosyal güvenlik uzmanlığı eğitimi sonrasında eğitim alan kişilere sınav yapılmakta ve bu sınavda başarılı olan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir. Katılımcı sayısı sınırlı olan kurslara ilgi duyan kişiler tercih edebilir.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER