0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Telefonda Satış ve Etkin İletişim Teknikleri

İletişim araçlarının hayatımızdaki önemi artığından beri her türlü ihtiyacımızı telefonla ya da bilgisayar gibi araçlarla gerçekleştirebiliyoruz. Telefonda olan iletişim yüz yüze olmadığından birçok zorluğu bulunmaktadır. Ama bunları aşmak da telefonda iletişim teknikleri öğrenerek sağlanabilir. Öncelikle telefonda konuşmanın kurallarını bilmeniz gerekir. Satış yapacak olan görevlinin müşteriye karşı kibar olmalıdır. Mümkün olduğunca alttan almalı ve müşteriye satış yapamasa da firmanın temsilcisi olduğundan firma hakkında müşteride iyi bir izlenim bırakmalıdır. Satış temsilcisinin rakipleri, ürünler ve genel müşteri ihtiyaçları hakkında bilgileri müşteriye aktarırken kendinden emin olmalıdır. Bu konular verilecek bir yanlış bilgi ya da tereddüt müşteri tarafından hissedilir ve satış gerçekleşmediği gibi müşterinin ürüne ve firmaya güveni sarsılır.

Zor müşterilerle de karşılaşılabilir. Bu müşterilere karşı sabırla, sebatla yaklaşarak güzel cümlelerle yatıştırmak gerekir. Ürün almasa bile bu nezaketi hissedeceği için belki başka zaman arandığında daha ılımlı yaklaşabilecektir. Satış eğitimi içeriklerinde telefonla satış bölümünde bu konular ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. 

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER