0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Yönetici Asistanı Nedir, Eğitim Gerekli Midir?

Yönetici Asistanlığı, günümüzde yönetim ile iç içe anılan bir meslek dalıdır. Son zamanlarda eleman arayan sitelerde en çok görülen mesleklerden biridir. Yönetici asistanı, yöneticisinin iş ve özel hayatını kolaylaştırmak adına adeta onun yerine düşünen kişilerdir.

Yöneticiler kendi dillerinden anlayan asistan isterler. Bazı yöneticilerin sık sık asistan değiştirmesinin sebeplerinden biri de budur. İşleri kolaylaştırmak aynı dili konuşmaktan geçer. Asistanlar yöneticilerin sadece iş hayatı ile değil özel hayatı ile de ilgili olmak durumundadırlar. Uçak biletleri, tatil rezervasyonları, evlilik yıldönümleri. Yönetici Asistanlığı için profesyonel eğitim almak gereklidir. Yönetici asistanlığı eğitimi program içerikleri çok fazla değişmez. Bu programlarda, yönetici asistanının fonksiyonel nitelikleri öğretilir. Örneğin asistanın davranış, bilgi ve beceri özelliklerini belirlemek. Bir diğer konu; yönetici asistanının problem çözme yetisi ve stres yönetimi. Burada asistanın stresle baş etme yolları ve problem çözme yeteneği geliştirilir.

Program içeriğindeki bir diğer konu ise; iletişim esnasında ortaya çıkabilecek sorunlara çözüm üretmedir. Bunun yanında asistanların etkili konuşma, telefonda görgü kuralları ile ilgili bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Asistanlar, aldıkları eğitim sayesinde protokol kurallarını öğrenip, toplantı düzenleme ve yönetme becerisi kazanırlar. Bunun yanında rapor yazma ve dosyalama sistemleri hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca iyi bir yönetici asistanı daha önceden almış olduğu insan kaynakları eğitimi, dış ticaret eğitimi, finans eğitimi gibi kurumsal eğitimler almışsa, biriminde çalışan daha fazla kişi ve iş akışına modahil olabilmektedir.

Celalettin GÖÇHAN
Genel Müdür
HASEKİ ECZA DEPOSU TİC. SAN .AŞ.

“ Satmış olduğunuz ürün ne kadar nitelikli ve talebe cevap verebilecek düzeyde olursa olsun, ciro ve karlılık hedeflerinize ulaşmanızda en önemli unsur, Pazarlama ve Satış personelinizin yetkinliğidir. Sektörümüzde yaşanan sıkı rekabetle başa çıkıp, bütçe hedeflerimizi yakalamak doğrultusunda Platform AKADEMİ’den Pazarlama ve Satış, Satın alma ve Lojistik, Etkili İletişim, Takımdaşlık eğitimlerini aldık. Eğitimlerin çalışanlarımıza, özg...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER