0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

Yönetici Asistanı Olabilmek İçin Yönetici Asistanlığı Eğitimi

Yönetici Asistanı, üst düzey yöneticinin veya genel müdürün adeta sağ koludur. Alınacak olan eğitim sayesinde, bu mesleğin gerekliliği olan planlama ve organizasyon becerilerinin, sorumluluk alma ve dikkat yeteneklerinin öğren ilmesi hedeflenir. İletişim, klavye kullanımı, toplantı hazırlıkları, randevu alma, zaman yönetimi ve konukların ağırlanması, seyahatlerin ve toplantıların düzenlenmesi, organizasyon gibi eğitimler, Yönetici asistanlığı eğitimi temel dersleridir. Bu eğitimlerle, kişinin kendini geliştirmesine olanaklar tanınır.

İyi bir yönetici asistanı olabilmek için, sorumluluk alma ve beden dilini iyi kullanma özelliklerini öğrenmek gerekir. Bilgisayar bilgisi ise, her Yönetici Asistanında olması gerekendir. Tüm bu yeterlilik kriterlerinin öğretildiği Yönetici Asistanlığı eğitimlerinde, amaç mesleğin gerektirdiği donanımları tam anlamı ile öğrenilmesini sağlamaktır. Bu eğitimin amacı, en iyi donanımlı çalışanların yetiştirilmesi, katılımcıların kendilerini yetiştirebilmeleri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını sağlamalarıdır. Aynı zamanda, firmalarında bu doğrultudaki beklentilerini karşılayabilmektir. 

Bu eğitimle, ileride doğabilecek yönetici açıkları için kariyer yapma ve bir üst yönetici olma imkanı kazanabilme yetkinlikleri de sağlanmış olunur. Kurumsal eğitimler içerisinde firmaların en çok tercih ettikleri eğitimlerden biriside finans eğitimi, insan kaynakları eğitimi, sosyal güvenlik eğitimi, dış ticaret eğitimi olduğu kadar yönetici asistanlığı eğitimi de oldukça tercih edilen bir eğitimdir.

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER