0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI KURSU

Yönetici asistanlığı, gerek kamu gerekse özel sektörde çalışan üst düzey yöneticileri asiste eden, yöneticisinin hareket alanını genişlemesine ve başarısına destek veren   bir meslek dalıdır. Yönetici asistanlarının yapmış olduğu işlerden bazıları; yöneticisine yardımcı olmak, yöneticisinin ajandasını tutup, toplantı, görüşme, iş ve seyahat programı düzenlemek, iş planlarını takip etmek, ofis ortamında düzeni sağlamak şeklinde olarak özetlenebilir. Yönetici asistanlığı kursu bu eğitimi almak isteyenler için açılmış bir kurstur. Bu kurslardan MEB sertifikalı Üst düzey Yönetici Asistanlığı kursu bu mesleğe gönül verenler için en ideal kurstur.

Yönetici asistanlığı kursu, ortalama 50 - 60 saatlik bir eğitimin ardından sertifika alınarak tamamlanmaktadır. Eğitimde, Yazışma teknikleri, dosya, doküman takibi, iletişim teknikleri, raporlama, takım çalışması, analitik düşünebilme, düzgün diksiyon, temsil ve ağırlama gibi tekniklerin üzerinde sıkça durulmaktadır. Yabancı dil ve bilgisayar kullanabilme yetkinliği artı bir avantajdır. Kursa katılmadan önce bilgisayar ve bilgisayar eğitimleri ile ilgili ön bilgileriniz var ise bu size artı bir avantaj getirebilir.

Suat TANSU
Personel Daire Başkanı
MNG AIRLINES

“ Havacılık sektörü ulusal ve uluslararası denetimlere tabi, sıkça değişen kanun, yönetmelik ve uygulamalar, personelinde güncel olmasını zorunlu kılıyor. Bu doğrultuda Personelimizin yetkinliğini ve bilgilerini arttırmak amacıyla almış olduğumuz eğitimlerde Platform AKADEMİ’yi tercih ettik. Konusunda uzman eğitmenlerden aldığımız eğitimler, iç kontrol sistemimizi oluşturma konusunda bakış açımızı değiştirdi. “...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER