0212 275 67 50

EĞİTİM BLOGU

YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI KURSU

Yönetici asistanlığı, gerek kamu gerekse özel sektörde çalışan üst düzey yöneticileri asiste eden, yöneticisinin hareket alanını genişlemesine ve başarısına destek veren   bir meslek dalıdır. Yönetici asistanlarının yapmış olduğu işlerden bazıları; yöneticisine yardımcı olmak, yöneticisinin ajandasını tutup, toplantı, görüşme, iş ve seyahat programı düzenlemek, iş planlarını takip etmek, ofis ortamında düzeni sağlamak şeklinde olarak özetlenebilir. Yönetici asistanlığı kursu bu eğitimi almak isteyenler için açılmış bir kurstur. Bu kurslardan MEB sertifikalı Üst düzey Yönetici Asistanlığı kursu bu mesleğe gönül verenler için en ideal kurstur.

Yönetici asistanlığı kursu, ortalama 50 - 60 saatlik bir eğitimin ardından sertifika alınarak tamamlanmaktadır. Eğitimde, Yazışma teknikleri, dosya, doküman takibi, iletişim teknikleri, raporlama, takım çalışması, analitik düşünebilme, düzgün diksiyon, temsil ve ağırlama gibi tekniklerin üzerinde sıkça durulmaktadır. Yabancı dil ve bilgisayar kullanabilme yetkinliği artı bir avantajdır. Kursa katılmadan önce bilgisayar ve bilgisayar eğitimleri ile ilgili ön bilgileriniz var ise bu size artı bir avantaj getirebilir.

Gani ŞENGÜL
Genel Müdür Yrd.
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FAB. A.Ş

“ Şirketlerin hedeflerine koşmalarında, sürdürülebilir karlılıklarının korumalarında, en önemli faktör nitelikli insan kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, rekabette bir adım öne çıkmaları için ihtiyaç analizleri doğrultusunda dışarıdan alınan eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Platform AKADEMİ’nin sunduğu eğitim hizmetlerini tercih ettik. Aldığımız eğitimlerin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, ...

TAMAMLANAN KURUMSAL EĞİTİMLER