Alim KARATAŞ
Alim KARATAŞSosyal Güvenlik Eğitmeni

1990 yılında Üniversiteyi kazanan Alim KARATAŞ, Lisans öğrenimini HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İKT.VE İDARİ BİL FAK. İŞLETME bölümünde tamamlamıştır.

1994 yılında SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İşletme Yüksek Lisans programına başladıktan sonra, 1995 yılında ders 1996 yılında tez dönemini tamamlayarak Bilim Uzmanı unvanını almaya hak kazanmıştır. Yüksek Lisans tez konusu Sermaye Şirketlerinde kar dağıtımıdır.
Meslekli alandaki gelişimi; 1996-1998 yılları arasında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odasına bağlı olarak Mali müşavirlik stajını tamamlamıştır. 1999 yılında serbest muhasebeci mali müşavirlik yapmak amacıyla kendi bürosunu açmıştır. Bu tarihten itibaren birçok firmada Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak hizmet vermiştir.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların bildirge ve beyannamelerinin hazırlanması, SSK işlemlerinin takip edilmesi, dönem içi ve dönem sonu işlemlerinin yapılması, denetlenmesi, koordine edilmesi ve benzeri tüm muhasebe işlemlerinin sorumluluğunu üstlenmiştir.
Düzenli olarak vergi ve SSK mevzuatını takip eden Alim KARATAŞ aynı zamanda İSMMM odası ve diğer kurumların düzenlediği seminerleri ve süreli yayınları takip etmektedir. Özellikle iş kanunu ve sosyal güvenlik mevzuatına ilgi duyan, Bu konuda orta büyüklükteki firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

2004 yılı güz döneminden itibaren İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ M.Y.O Muhasebe Bölümünde LKS-2 PAKET ve ETASQL programın uygulamalı dersini veren, Ayrıca yine aynı bölümde ve Dönem Sonu İşlemleri dersini vermektedir.

Sosyal Güvenlik Eğitiminden…

Son Yazılar

Kategoriler

Yaklaşan Etkinlikler

 1. KGK Bağımsız Denetçiler İçin Etik Kurallar

  KGK Bağımsız Denetçiler İçin Etik Kurallar

  14 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm
 2. KGK Kurumsal Yönetim

  KGK Kurumsal Yönetim

  15 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm
 3. KGK Finansal Yönetim

  KGK Finansal Yönetim

  21 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm

Son Yorumlar

  10,000lerce Öğrenci arasına Sende Katıl Şimdi Platform Akademi’yle Kendine Yeni Bir Yol Çizme Zamanı

  Kariyerinizi Geliştirmek İçin Platform Akademi’nin Bir Parçası Olun.