AYTO Üyelerine Dış Ticaret Eğitimi, Aydın Ticaret Odası (AYTO) üyelerine yönelik olarak dış ticaret eğitimi düzenledi. AYTO Üyelerinin hem iç hem dış ticarette sanal ortamda görünürlülüğünün arttırılması, gerçekleştirilebilecek farklı uygulamalar, farklı coğrafyalardan rakiplerin internet faaliyetlerinin araştırılması, ithalat ve ihracat işlemleri yurtdışından tedarikçi ve alıcılara nasıl ulaşılacağı, internetten firmaların Reklam, tanıtım ve gelir aracı olarak nasıl faydalanacakları konularında yetkinliklerinin arttırılması amacı ile düzenlenen eğitimlerin ilk etabında “Elektronik Ticaret, Pazar Araştırmaları ve Müşteri Bulma Teknikleri ve Uygulamaları” konularında eğitimler verilmişti. 20-21 Mayıs 2015 tarihlerinde AYTO’da gerçekleştirilen eğitimin bu etabında da “Dış Ticarette Teslim Şekilleri ve Lojistik Operasyon” konusunda eğitim düzenlendi.

AYTO Üyelerine Dış Ticaret Eğitimi

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Odacı tarafından verilen eğitime 35 kişi katıldı. Dış Ticarette Teslim Şekilleri ve Lojistik Operasyon başlıklı eğitimde; Incoterms 2010 ile Gelen Yenilikler, Teslim Şekillerine Göre Tarafların Sorumluluk ve Risk Paylaşımı, Incoterms 2010’a Göre Tüm Teslim Şekillerinin Detaylı Olarak İncelenmesi, Teslim Şekline Göre Fiyat Oluşturma Çalışmaları, Örnek Olay; 20 Adımda FOB Operasyon, Teslim Şekline Göre Lojistik Operasyon, Navlun Teklifi Alma ve Örnek Teklif İncelemesi, sigorta Sözleşmeleri konularına yer verildi. Eğitimin ikinci etabı 3-4-5 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak.

AYTO Başkanı Hakan Ülken; “Üyelerimizin ticari hayatlarında gelişim, ilerleme ve yeni ufuklar için gerekli olan her türlü eğitim çalışması AYTO bünyesinde devam edecek. “AYTO Eğitim Günleri” Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Dış Ticaret Eğitimi”nin yoğun katılımla ve çok faydalı geçmiş olduğunu görmekten ziyadesiyle memnunuz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Milliyet