Barış YILDIZ
Barış YILDIZYönetim ve Kişisel Gelişim Eğitmeni

1977 yılı İstanbul doğumlu olan Barış Yıldız, Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Kariyerine 2000 yılında Finansbank Çağrı Merkezi’nde, Müşteri Hizmetleri Temsilcisi olarak başladıktan 4 ay sonra, Takım Liderliğine terfi etmiş ve aynı zamanda kurum içi eğitmen olarak görev almaya başlamıştır.

2001 yılında kuruluş döneminde Avea ‘ya geçiş yapmış, burada 5 yıl kadar takım lideri, supervisor ve eğitmen olarak sorumluluk almıştır. Kuruluş döneminde başladığı AVEA’da önce işe yeni giren çalışanlara ürün servis, sistem ve temel yetkinlik eğitimleri veren Barış Yıldız, Avea bayileri için eğitim süreçlerini oluşturduktan sonra Türkiye’yi gezerek tüm bayilere bu yönde eğitimler vermiş ve çalışanları da bu sürece dahil etmiştir.

Askerlik sebebi ile çalışmalarına kısa bir ara verdikten sonra VODAFONE’dan gelen teklifi değerlendirmiş, burada İnsan Kaynakları Eğitim Gelişim Yöneticisi olarak göreve başlamıştır. Internet sitesinin güncellenmesi, müşteri temsilcisi ve bayi çalışanlarının eğitimlerinin verilmesinin yanı sıra Finans, Hukuk ve Regülasyon departmanlarının tüm eğitim planlamalarından sorumlu olmuştur.

Bu süreci tamamladıktan sonra karşısına çıkan BT Müzik Evi İdari Müdürlüğü fırsatını değerlendirmiştir. 2013 yılından sonra Tempo Çağrı Merkezi bünyesinde, İnsan Kaynakları alanında Eğitim Gelişim, İşe Alım ve Kariyer Planlama ve Çalışan İlişkileri Yöneticisi olarak görev almıştır. Bu aşamada birçok assessment sürecine de liderlik etmiştir.

Barış Yıldız Platform Akademi bünyesinde, Etkili iletişim becerileri, Stresle başa çıkma, Telefonda tahsilat, Takım olma, Problem çözme teknikleri vb eğitimlerin yanısıra Zaman ve toplantı yönetimi, Sunuş teknikleri, Eğitimcinin eğitimi gibi kişisel gelişim eğitimleri ve İK profesyonellerine yönelik Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, Çıkış mülakatı vb eğitimleri vermektedir.

Son Yazılar

Kategoriler

Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Son Yorumlar

    10,000lerce Öğrenci arasına Sende Katıl Şimdi Platform Akademi’yle Kendine Yeni Bir Yol Çizme Zamanı

    Kariyerinizi Geliştirmek İçin Platform Akademi’nin Bir Parçası Olun.