Dr. Meriç BEBİTOĞLU
Dr. Meriç BEBİTOĞLUPazarlama, Satış ve İnovasyon Yönetimi Eğitmeni

1971 Kayseri doğumlu olan Bebitoğlu, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde, Endüstri Mühendisliği bölümde tamamladıktan sonra aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon bilim dalında Master ve Doktora dereceleri almıştır.

İş yaşamına Zeytinoğlu Holding A.Ş bünyesinde oluşturulan “Yetenekliler Havuzunda başlamıştır. Holding A.Ş bünyesinde yer alan; çimentodan otomobil ithalatına, ağır makina sanayinden turizme kadar çeşitli sektörlerde yer alan 26 şirket için sektörel analiz raporları hazırlamış, Grubun stratejik planlama çalışmalarında yer almıştır. 1998 yılında Grubun en genç orta kademe yöneticisi olarak, 27 yaşında, Estron Elektronik’e satış ve pazarlama müdürü olarak atanmıştır.

Telsim’de Kampanya ve Satış Kanalları Geliştirme müdürü olarak profesyonel iş hayatına devam eden Bebitoğlu, Telsim’in faturalı ve faturasız ürünleriyle GSM cihaz tedarikçilerinin ürünlerini birleştirerek kampanyalar planlamış sahada uygulamış ve pazarlama faaliyetlerini koordine etmiştir. Telsim hatlı cep telefonları kampanyasıyla dikkat çeken çalışmaları Citibank kampanyasıyla Yönetim kurulu arafından “Altın Kimlik” verilerek onurlandırılmıştır.

Digitürk’de Alternatif Satış Kanalları Geliştirme Müdürü çalışan Bebitoğlu, 2004 yılında LIG TV ismiyle anılmaya başlanan, Digiturk’un alt markası olan ZAP TV yi Vestel’in çözüm ortaklığıyla kurmuş ve satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetmiştir. Digiturk için önemli bir teknik ve yapısal açılım olma özelliğini taşıyan ZAP projesi şirkete 375.000 yeni abone kazandırırken ilk kez toplamda 1 Milyon aboneye ulaşmasını sağlamıştır. 1071 bayi ile birlikte şirket ilk kez alışveriş merkezlerinde ve teknoloji marketlerinde yerini alarak dağıtım kanalını güçlendirmiştir.

Satış ve Lojistik Direktörü olarak görev aldığı Doğan Holding & D-Smart şirketinin Kuruluşundan itibaren D-Smart Dijital Platformunun tüm satış faaliyetlerini yönetmiştir. Takım çalışması ve ekibin toplam başarısına odaklanarak iş ortakları ve çalışanları arasında bir bağ kurmuş, bu bağ sayesinde satış kanalını 10.000 noktaya taşıyarak erişilmesi zor bir rakama ulaştırmıştır.

Bilişim Teknolojileri sektöründe satış ve pazarlama konularında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında geçen 13 yıldan sonra mühendislik eğitimi ile genel yönetim becerilerini birleştirmek üzere reel sektörden gelen genel müdürlük teklifini kabul etmiştir. 2006 yılında faaliyetlerine son veren 47 yıllık Atlas Halı’nın yapılanmasında kurucu genel müdür olarak şirketi sıfırdan kurmuştur. Sektör dinamiklerinden farklı işleyen bayisi satış kanalı ve lojistik yönetim sistemini geliştirdikten sonra bir dizi inovasyon projesiyle sektörde fark yaratmayı ve rakiplerden ayrışmayı hedeflemiştir. Bunlardan en önemlisi şirketin kuruluşundan sadece 1,5 yıl sonra pazara sunulan ve dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan “ışıkla kendi kendini temizleyen ve leke barındırmayan” Atlas NanoHalı projesidir.
Sn. Bebitoğlu, reel sektörde edinmiş olduğu geniş kurumsal bilgi ve birikimini, Platform Akademi bünyesinde Yönetim, Satış, Pazarlama, İnovasyon konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vererek paylaşmaktadır.

İnovasyon Eğitimlerimizden…

Son Yazılar

Kategoriler

Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Son Yorumlar

    10,000lerce Öğrenci arasına Sende Katıl Şimdi Platform Akademi’yle Kendine Yeni Bir Yol Çizme Zamanı

    Kariyerinizi Geliştirmek İçin Platform Akademi’nin Bir Parçası Olun.