İnsan Kaynakları Nedir?  Ticari işletmelerin hedeflerine ulaşmalarında, yeterli sermaye, doğru yatırım ve düzgün organizasyonun yanı sıra nitelikli insan kaynağı da büyük önem teşkil etmektedir. Organizasyon yapılarını iyi kurgulamış şirketler personel ihtiyaçlarını İnsan kaynakları departmanları aracılığı ile sağlarlar. Türkiye de önceleri personel departmanı olarak adlandırılan bu birimler 90’lı yıllardan sonra İnsan kaynakları olarak yapılanmış olup, günümüzde modern ve üst düzey yapılara ulaşmıştır.

İnsan Kaynakları Nedir

İnsan kaynakları birimi alt yapılanmada Bordrolama ve ücretlendirme, Eğitim, Seçme ve yerleştirme bölümlerini içerir. İnsan kaynaklarında iyi bir kariyer yapabilmek için bu konuda iyi eğitim alınması kaçınılmazdır. Yüksek kalitede İnsan kaynakları eğitimi teorinin yanı sıra pratik hayattan uygulamalarıda içermelidir.

Platform Akademi olarak insan kaynakları eğitimlerinde oldukca kaliteli eğitimlere imza atmıştır. İK Eğitimi alanında verdiğimiz eğitim başlıklarını gelin birlikte inceleyelim.