İnsan Kaynakları Yönetimi Ders Notları

İnsan kaynakları yönetimi ders notları arayışları, kursiyerler ya da öğrenciler tarafından insan kaynakları eğitimi tamamlayabilmek adına gerçekleştirilen arayışlardır.

Eğitimcilerin ders notlarının öğrenciler ya da kursiyerler tarafından edinilerek yeni bir çalışma materyali elde etmeye yönelik bu çalışmalar, insan kaynakları kursu ya da diğer eğitimler için de aynı şekilde yürütülmektedir.

İnsan Kaynakları Yönetimi Ders Notları

İnsan kaynakları yönetimine ait ders notları temel olarak aşağıdaki başlıklardan oluşabilmektedir.

  • İnsan Kaynakları Yönetimine Giriş
  • Rekabet Kavramı ve Rekabetin Değişkenleri
  • İş Analizi ve Yetkinlik Kavramları
  • Temel İşletme Fonksiyonlarında İnsan Kaynaklarının Önemi
  • İnsan Kaynaklarında Davranış, Teknik ve Yönetimsel Anlayış Çeşitleri

Çoğaltılabilecek olan bu başlıklar, aday kursiyere insan kaynakları yönetimi eğitiminde yardımcı olacak olan notların çıkarılmasını sağlamaktadır. Platform Akademi gibi özel eğitim firmalarının eğitimlerinde yer alan uzmanlık notlarının elde edilmesi ile başarılı şekilde uzmanlık alınabilmektedir. Kurumsal personel yönetimi, insan kaynakları yönetimi birbirlerine paralel olarak yürütülmesi gereken iki kavramdır. İki kavram birbirine karıştırılmamalıdır. Alınacak notların tamamında vurgulanması gereken hususlardan biri de budur.

İnsan kaynakları hakkında merak ettiğiniz diğer soruların cevaplarını İnsan kaynakları ne iş yapar isimli makalede bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Platform Akademi…

Linkedin

Twitter

Facebook

Instagram