Müge Amil ADA
Müge Amil ADAİnsan Kaynakları Eğitmeni
1978 doğumlu olan Müge AMİL ADA, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü tamamladı. Üniversite stajını pompa-hidrofor konusunda dünya liderleri arasında yer alan ESPA Spa-İspanya’da pazarlama üzerine yaptı. Bu firmada staj hakkını kazanan ilk Türk oldu.
2002 yılından bu yana sanayi, inşaat, hizmet sektörlerinde Personel ve İnsan Kaynakları alanlarında sistem kurma çalışmaları ağırlıklı olmak üzere, Grup İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne kadar yükselen görevlerde bulundu.
Profesyonel iş hayatına dünyanın önde gelen turizm acentesi Thomas Cook tarafından işletilen Aldiana Hotel Sarıgerme’de İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak başladı ve devamında da yerli ve yabancı otel zincirlerinde, hizmet sektöründe İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı.
Sanayi tipi buzdolabı üretiminde dünya liderleri arasında olan Epta İstanbul’da İnsan Kaynakları Yöneticiliği yaparak, üretim sektörüne girdi. Firmanın İnsan Kaynakları sisteminin kurulmasından ve yürütülmesinden sorumlu oldu. Daha sonra ORA İstanbul adlı projede İnsan Kaynakları Müdürlüğü, en son olarak da Özyaşar Grup’ta Grup İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı.
Sürekli olarak işini doğru olarak yapabileceği, kendine her anlamda bir şeyler katabileceği bir organizasyon arayışında olması, sistem kurma çalışmaları için aranılan isimlerden olmasını sağladı.
İnsan Kaynakları teriminin Türkiye’de henüz şekillenmeye başladığı bu dönemde, farklı sektörlerdeki ihtiyaçları birebir gözlemleme şansının olması, çözümler üretmeye başlamasına ön ayak oldu. İnsan Kaynakları tabirinin ne anlama geldiğini anlamaktan uzak kalmak yerine; insanla iç içe, işveren ile işçi arasında pozitif bir köprü olmaya çalıştı.
Gülümseyen bir yüzün en büyük motivasyon unsuru olduğunu savundu ve bunu hep uyguladı. Bu bağlamda; işyerinde huzurun artmasını sağlayan, İnsan Kaynakları’nın sadece özlük işleri ile sınırlı kalmadığını gösteren bir yönetici olmaya çalıştı. Her organizasyonun temelinde insan unsurunun olduğunu bilerek, çalışmalarına yön verdi.

Son Yazılar

Kategoriler

Yaklaşan Etkinlikler

 1. KGK Bağımsız Denetçiler İçin Etik Kurallar

  KGK Bağımsız Denetçiler İçin Etik Kurallar

  14 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm
 2. KGK Kurumsal Yönetim

  KGK Kurumsal Yönetim

  15 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm
 3. KGK Finansal Yönetim

  KGK Finansal Yönetim

  21 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm

Son Yorumlar

  10,000lerce Öğrenci arasına Sende Katıl Şimdi Platform Akademi’yle Kendine Yeni Bir Yol Çizme Zamanı

  Kariyerinizi Geliştirmek İçin Platform Akademi’nin Bir Parçası Olun.