Nurdan ÖNEREN
Nurdan ÖNERENDış Ticaret Eğitmeni

Nurdan Öneren, 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler,İşletme Bölümünden “Üstün Başarı”yla mezun oldu. Kadıköy Kız Lisesi, Matematik Bölümü’nü iftiharla bitirdi.1982-1985 yılları arasında Memsan-Mauser firmasında Yurtdışı Satış Pazarlama uzmanı olarak görev yaptı.
1985 yılında finans sektörüne geçti. Dışbank’ta Dış İlişkiler,Dış Mevzuat, Hazine, Şube Kurumsal Pazarlama ve Eğitim bölümlerinde yöneticilik yaptı.Kurum içi eğitimler planladı ve sundu. 2002 Eylül ayında emekli oldu.

1989’dan bu yana Dışbank dışında başka bankalara ve muhtelif kamu ve özel sektör kuruluşlarına Dış Ticaret ve Finansmanı ile Satış ve Pazarlama, International Trade Products, Documentary Letters of Credit (UCP 600) e-UCP,Incoterms,2000 ,Uluslar arası Ödeme Şekilleri ve Kullanılan Belgeler,Uluslar arası Pazarlama,Fiyatlandırma,Uluslar arası Ticari Sözleşmeler, İhracat ve İthalat Uygulamaları vb eğitimleri vermektedir.

Kütahya Porselen’in bünyesinde yer alan Arte Bianco dış ticaret şirketinde Yurtdışı Müşteri İlişkileri ve İhracat Uygulamalarından sorumlu Müdür olarak çalıştı. Serimpex Ltd. şirketinin uluslar arası Pazar bulmasına ve ihracatlarında Danışmanlık yaptı.

1999-2005 Yeditepe Üniversitesinde Export-Import Management, Financial Institutes and Markets derslerini yürüttü.

2004-2005 öğretim yılında Doğuş Üniversitesi’nde Export Marketing ile Basics of Foreign Trade derslerini verdi.

Marmara Üniversitesi Dış Ticaret Sertifika programlarında Uluslar arası Teslim ve Ödeme şekilleri,Kambiyo mevzuatı dersleri vermiş olan Öneren KOSGEB’in Eğitmen Veri Tabanında yer almıştır. Ayrıca, Avrupa Birliğinin Avrupa’daki kendi alanında uzman 24 eksperinden biri olmuştur. Avrupa Birliğinin Türkiye projelerinde de danışman olarak zaman zaman görev almaktadır.

Uluslararası Ticaret, Kadın Girişimciliği konularında da danışmanlık yapmaktadır. Özellikle çimento, gübre, seker, ayçiçek yağı,süt tozu,seramik ,palm yağı,ham petrol gibi ürünlerin uluslar arası ticaretini kurucu ortağı olduğu şirketi aracılığıyla yapmaktadır. 1989 yılından bu yana yeni pazarlar bulma ve müşteri sürekliliğinin sağlanması için danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

2010 yılı başında Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın akredite ettiği eğitmen ve danışmanlardandır. Bu kapsamda Konya otomotiv yan sanayii, Trabzon, Rize bölgelerinde çay sektörü, Sakarya metal sektörüyle ilgili İhracat Koçluğu projelerinde danışman olarak görev almıştır. Ocak/2012 de TÜMSİAD ve MEVKA’nın Karaman’da yürüttüğü Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi kapsamında Dış Ticaret Yönetimi eğitimini verdi. Ayrıca devlet destekli dış ticaret eğitimleri vermeye devam etmektedir.

İlgi alanları yurtdışı satış –pazarlama, ihracat,ithalat, dış ticaretin finansmanı ve uygulamaları, müzik, seyahat ile sosyal psikolojidir.
Evli ve bir çocuk sahibi olan Öneren, çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Dış Ticaret Eğitimlerimizden…

Son Yazılar

Kategoriler

Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Son Yorumlar

    10,000lerce Öğrenci arasına Sende Katıl Şimdi Platform Akademi’yle Kendine Yeni Bir Yol Çizme Zamanı

    Kariyerinizi Geliştirmek İçin Platform Akademi’nin Bir Parçası Olun.