Proje Açıklaması

Stres ve Öfke Yönetimi Eğitimi

Stres ve öfke yönetimi eğitimi ile modern toplumun hastalığı olarak ifade edilen stresin ve öfkenin yönetimi konusunda çalışmalar yapacağız. Stres aslında günlük yaşamın bir parçasıdır. Günümüzde çoğu insan, farkına varmasa bile yoğun bir stres yüküne sahiptir. İyi ya da kötü ne olursa olsun yaşamımızdaki zihinsel değişiklikler, stresli durumlardır. Günlük rutin yaşamımızda değişikliğe neden herhangi bir şey, stres vericidir. Vücut sağlığımızda meydana gelecek bir değişiklik de strese yol açar. Zihinsel değişiklikler de gerçek, somut değişiklikler kadar strese yol açarlar. Günlük hayatımızdaki şahit olduğumuz iddialar, yorumlar, anlaşmazlıklar ve çatışmalar da stres yaşamamıza neden olurlar.

Stres; bireyin aile, sosyal ve çalışma hayatını, en önemlisi de sağlığını olumsuz yönde etkileyen, tehdit eden bir faktördür. Çağımızın getirdiği değişken ve rekabetçi koşullarda insanlar özellikle çalışma hayatında zorlanmakta, dolayısıyla stres yaşamaktadırlar. Bireyin iş ortamında maruz kaldığı stres bireyin psikolojik, fiziksel yönden sorunlar yaşamasına, hatta kişinin kronik ve kalıcı hastalıklara yakalanmasına zemin hazırlamaktadır. Çalışanın iş hayatında maruz kaldığı stres, en başta kişinin ve örgütün amaçlarına ters düşmekte, sonrasında kişinin aile ve sosyal hayatını da zora sokmaktadır. Yani, stres toplumsal bir mesele haline gelmektedir diyebiliriz. Bu yüzden çalışanlar ve işletmeler çalışma hayatındaki stresi en aza indirebilmek için özellikle son yıllarda stresle başa çıkma çalışmaları ve programları düzenlemektedirler.

Endişe çağı ile artan stres! Tüm bilincinizi ele geçirir, oysa kolaylıkla yönetilebilir! Hayatınızın kontrolünü stres ve öfkenize bırakmayın!

Stres ve Öfke Yönetimi


Kimler Katılabilir

  • Tüm orta ve üst düzey yöneticiler 
  • Satış ve pazarlama elemanları
  • Öğretmenler
  • Müşteri ile sürekli temasta olan Call Center çalışanları

Eğitim Detayı

  • Strese yol açan kaynakların tespiti
  • Stres kaynaklarının fırsata dönüştürülmesi
  • Öfke yönetimi
  • Düşünce, inanç ve duygularda köklü değişim; negatiften pozitife
  • Odaklanma (mindfullness) pratikleri
  • Nefes, gevşeme ve EQ egzersizleri

Eğitim programı %80 pratik uygulamadır. Rahat kıyafetlerle gelinmesi önerilir. Eğitim sonunda sertifika ve sürekli pratik amaçlı destekleyici dosyalar verilecektir.


Sosyal Medyada Platform Akademi…

Linkedin

Twitter

Facebook

Instagram

10,000lerce Öğrenci arasına Sende Katıl Şimdi Platform Akademi’yle Kendine Yeni Bir Yol Çizme Zamanı

Kariyerinizi Geliştirmek İçin Platform Akademi’nin Bir Parçası Olun.

EĞİTMENLERİMİZ

Eğitmen Bilgisi İçin
Eğitmen Bilgisi İçinBizimle İletişime Geçebilirsiniz