Sinan BAYRAKTAR
Sinan BAYRAKTARSatış Eğitmeni

Kariyerine 1974 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de başladı. Aynı yıl girdiği (İİTİA) Marmara Üniversitesi İşletme bölümü lisans programını 1979 yılında tamamladı. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptıktan sonra aynı bankanın çeşitli kademelerinde görev alarak, İstanbul’daki büyük şubelerde üst düzey yönetici ve şube müdürlüğü görevinde bulundu.

1994 yılında kişisel atılım konusunda değişim amaçlı iş yaşamı kararında reel sektördeki çalışma hayatına atıldı. 1994 yılında İş Bankası’ndaki kariyerini erken emekli olarak tamamlayıp, konusunda ve sektöründe güçlü konumda olan Zorlu Holding A.Ş.’de Finans ve Pazarlama Koordinatörü olarak göreve başladı. Bu dönemde, holdingin yapılanma çalışmalarında aktif görevlerde bulundu. Aynı tarihlerde grubun aldığı yeni yatırım kararlarından biri olan Vestel A.Ş.’nin ve daha sonra Denizbank’ın gruba katılımı ve yeniden yapılandırılması çalışmalarında aktif görevlerde bulundu.

Çalışmaları arasında Vestel ve Taç markalarının tutundurulması ve bayilik yönetiminin organize edilerek mağazacılık alanındaki etkinliklerinin de arttırılması yer almaktadır. Bayi yönetimi ve özellikli müşterilerin yönetilmesi konusunda etkin çalışmalarda bulunmuştur. Uç nokta satışlarının organize edilmesi ve büyük müşteri nitelikli kurumların sevk ve idaresindeki yapılanmaları da eğitimsel olarak desteklemiş ve bu konudaki çalışmalarını akademik alanlara da yaymıştır.
Pazarlama ve satış konularının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitimlere katılmış, bankacılık sektörünün yanı sıra holding döneminde oldukça yoğun eğitim programlarını koordine etmiş ve bizzat eğitim vererek, özellikle Sultanhamam piyasasında edindiği tüm deneyimlerini çalışanlara aktarmıştır.
1995-2000 yılları arasında İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesinde, dönemsel uygulamalı ve piyasa ağırlıklı pazarlama dersleri vererek öğrencilere farklı deneyimler katmıştır.

2009-2010 döneminde eğitim hayatına başlayan T.C. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünün kurulması ve yönetilmesinde kadrolu olarak çalışmalarını yürütmüştür.

Halen Okan Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Program Başkanı olarak faaliyette bulunmakta, muhtelif üniversitelerde satış, müşteri ilişkileri yönetimi ve finansal konularda ders ve etkinliklere katılmaktadır.

Bankacılık sektöründe mali tahlil, bilanço analizleri ve istihbarat başta olmak üzere ve özellikle tekstil sanayinin önemli merkezlerinden Eminönü piyasasındaki deneyimlerini de birleştirerek muhtelif bankalara Bankacılığa İlk Adım Eğitimi, ticari firmalara ise Pazarlama ve Satış konularına yönelik çeşitli eğitimler vermektedir. Ayrıca 2006 yılından itibaren Ziraat Bankası’nda ve Halk Bankası’nda eğitim dönemlerinde yürütülmekte olan Pazarlama ve Satış Koçluğu başta olmak üzere Bankoda Satış, Profesyonellik ve Beden Dili, İletişim Teknikleri gibi çeşitli eğitim programlarında Eğitmen ve Danışman olarak görev almaktadır. İMMİB ve Dış Ticaret Müsteşarlığındaki satış ve kişisel gelişim eğitimleri de 2010 yılından buyana devam ettirilmektedir.

Satış Eğitimlerimizden…

Son Yazılar

Kategoriler

Yaklaşan Etkinlikler

 1. KGK Bağımsız Denetçiler İçin Etik Kurallar

  KGK Bağımsız Denetçiler İçin Etik Kurallar

  14 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm
 2. KGK Kurumsal Yönetim

  KGK Kurumsal Yönetim

  15 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm
 3. KGK Finansal Yönetim

  KGK Finansal Yönetim

  21 Kasım @ 10:00 am - 5:00 pm

Son Yorumlar

  10,000lerce Öğrenci arasına Sende Katıl Şimdi Platform Akademi’yle Kendine Yeni Bir Yol Çizme Zamanı

  Kariyerinizi Geliştirmek İçin Platform Akademi’nin Bir Parçası Olun.